Pomáháme psí dámě jménem lady

 

Na léčbu Lady pomáhám vybrat 400 000 Kč. Zvládneme to? Já tomu věřím!

 

Zatím jsme společně pomohli

(Částka k 26.10.2023 )

Kdo mně zná, tak dobře ví, že mi není lhostejné, když je potřeba pomoci.

Dozvěděl jsem se, že přátelé mé rodiny procházejí nelehkou situací, kterou nikdo z nás (pejskařů) nechce zažít. Přátelská rodinná fenka Lady mimo jiné pomáhá překonávat trápení s nemocí jednoho z dvojčátek. Ladynka na jedničku pomáhá mírnit napětí. Aby toho nebylo na jednu rodinu málo,  tak teď sama Ladynka potřebuje pomoc.

Rozhodl jsem se tedy přispět tak, jak můžu. U věcí s názvem LADY se vzdám svého honoráře. Částky v tabulce z těchto produktů pošlu rodině na léčbu Ladynky.

Proč právě Lady si zaslouží finanční pomoc?

Lady je pohodový rodinný pes. Ani ne tříletý flat retriever, který dělá radost a společnost sourozencům, dvojčatům. Holčička trpí srdečním onemocněním, které už tak přidělává jejím rodičům mnoho vrásek.

Bohužel ani Lady není zdravá. Bojuje s infiltrativním lipomem, který tvoří velkou bouli u krku a nekontrolovaně roste.

Rodina se snaží zajistit účinnou léčbu, která bude ovšem velmi nákladná, neboť je potřeba vyoperovat celý nádor, který nyní zabírá téměř polovinu krku a prorůstá do okolní tkáně.

Na konci dubna čeká Ladynku náročná operace ve Vídni. 

Člověk má po staletí tendenci se nad zvířata povyšovat. A přitom jsou to zvířata, která z něj mohou udělat lepšího člověka

Díky přítomnosti domácích zvířat se u lidí zlepšuje psychický stav, zmírňuje napětí, úzkost i stres.

Léčba

Snažíme se zajisti tu nejlepší léčbu, proto jsme oslovili MVDr. Škora, největší kapacitu na onkologii v ČR. Po základních důkladných vyšetřeních a CT v Žilině je již téměř jisté, že Lady bojuje s infiltrativním lipomem. Léčba bude nákladná, protože je potřeba vyoperovat celý nádor, který nyní zabírá téměř polovinu krku a prorůstá přes tkáně. Je nutné operovat na specializovaném pracovišti v zahraničí. Následně bude zřejmě potřeba radioterapie ve Vídni.

Infiltrativní lipomy jsou dobré v tom, že sice nemetastázují do jiných orgánů, ale jsou agresivní a vracejí se, prorůstají tkáněmi. Poté bude následovat radioterapie a elektroléčba. Naštěstí je již i veterinární medicína výrazně dál, a tak má Lady velikou šanci tento lipom porazit.

Pojištění není bohužel všechno

Lady je sice pojištěna, ale operace a následná péče, která by měla vést k úplnému vyléčení, bude vyžadovat dalších minimálně 300tis Kč nad rámec pojištění.

Jediná možnost, jak nezruinovat celou rodinu a zachránit Lady je zabojovat. A my to se nevzdáváme a zázraky se dějí. Vždyť Lady má necelé 3 roky, měla by mít psí život před sebou!

Gerald Durrell:

„Teplokrevní a osrstění živočichové jako psi, kočky, koně nebo oslové mají přímý vliv na lidský mozek a na uvolňování hormonu štěstí. Když člověk obejme savce, prokazatelně se uklidní a zlepší se mu nálada, proto jsou teplokrevná zvířata využívána k terapiím.“

Ve světe dětí mají zvířata velice důležitou roli. Jsou součástí jazyka i lidské symboliky. Lidé si do zvířat projektují svoji osobnost.

 

 

 

 

Jak přispět?

Pomožte prosím Ladynce nákupem produktů s názvem LADY

 

Pořiďte si tričko LADY pro sebe nebo pro kamaráda přispějete částkou 200 Kč/kus.

Koupí dětského trička obrázkem LADY pomůžete Ladynce částkou 100 Kč/kus.

Super látková taška s motivem LADY pomůže částkou 60 Kč/kus.

Nákupem plecháčku s obrázkem LADY podpoříte léčbu Ladynky ve výši 120 Kč/kus.

Nastavitelná kšiltovka s fleťákem. Jedna čepice LADY pomůže 150 Kč/Kus.

 

 

 

 

Přejete si přispět LADY finančně přes DONIO?

Na Donio, můžete přispět jakoukoliv částkou, nemusí to být horentní sumy. Když přispěje dostatečné množství lidí, i malá částka bude v konečném výsledku pomůže.

https://www.donio.cz/na-lecbu-ladynky

Děkuji

Mini Cart 0

Smutný košík