Proč šetrně?

Páníček odmala třídí odpady. V té době to nebylo ani sexy ani trendy. Thedy se třídil jen papír a sklo.
Je pro něj uplně normální a zcela přirozené se chovat šetrně a ohleduplně k přírodě. Často, když mně bere na procházky do přírody, se vracíme s plným pytlem odpadků které jsem společně posbírali po někom v lese. Dopooručuji to taky dělat. Je to skvělý pocit.  Haf!

 Nevím, jestli hraje nějakou roli, že má pániček střední ekologickou školu.  Chce se mi říct že asi moc nemá. Ale čert ví jak to je. Já si určitě svoje granulky vždy sním protože jsem tak vychován od miminka chlupatýho.

Proto je pro nás zcela logické, že máme hospodárný a udržitelný přístup k naší planetě. Ne křečovitě a za každou cenu. Takto to totiž nefunguje.

Pro mě, stejně jako pro všechny, kteří mi pomáhají, je velice důležité, aby byla eliminována zbytečná doprava a logistika, která zatěžuje naši planetu.

Všichni výrobci textilu, které jsem si vybral na spolupráci, stejně jako já, dobrovolně snižujeme zátěž při výrobě a snažíme se zbytečně neplýtvat.

Látka odolných tašek je například přírodní barvy a tedy nebělená chlorem. Textil triček je z udržitelných zdrojů.

Barvy, které používám pro svůj digitální tisk, jsou vodou ředitelné a šetrné k přírodě. Žádný chemický driák, který by znehodnotil Vaše dobroučké, lahodné farmářské dobroty. Co si budem, prasárnička jako taková šlehačka ve spreji ze supíku se v mé super a truper originální tašce taky nekontaminuje. Jednou za čas.. 

trika, tílka

Na potisk pánských, dámských nebo dětských triček a tílek používám produkty od firmy SOL’S.

Francouzský rodinný výrobce triček pocházející z Paříže, dodává na trh textil od roku 1991. V roce 1995, jako první ve svém segmentu, do svého portfolia zařadil dámská trička.

Výrobce SOL’S pečuje o své zaměstnance, práva žen, vzdělávání a lékařský výzkum. Snaží se udržovat férové podmínky, za jakých vznikají veškeré produkty nejen při výrobě.

Firma SOL’S přijala zásadní opatření, a proto jsou všechny produkty firmy hrdými držiteli certifikátů udržitelnosti. Vše začíná ověřeným původem prvotních materiálů, přes kontrolu subdodavatelů, až po logistické a transportní pravidla, která jsou nezávisle a kontinuálně kontrolována.

Dlouhodobé dodržování závazků a pravidel dokazují certifikáty OEKO TEX, FAIR WEAR, ISO, REACH, ORGANIC 100, atd.

Tihle Frantíci pomáhají financovat nemocnici, útočiště pro ženy, vzdělávání v Bangladéši. Přispívají na lékařský výzkum srdečních chorob a rakoviny.

Tašky

Robustní provedení z nebarvené bio bavlny. Německého výrobce Halfar.

Společnost Halfar se pyšní mnohými certifikáty a oceněními za produkci ohleduplnou k životnímu prostředí a za lepší pracovní podmínky.

Bio bavlna

Na výrobu odolné látkové nákupní tašky je použita organická bavlna z geneticky nemodifikovaných rostlin a bez použití jakýchkoliv syntetických zemědělských chemikálií, jako jsou hnojiva nebo pesticidy.

Organičtí pěstitelé mohou používat ekologicky schválené pesticidy, včetně pyrethrinů. Ty jsou obsaženy například v obalech semen trvalky Chrysanthemum cinerariaefolium – Kopretina starčkolistá.

Pyrethriny se používají oficiálně více než 100 let.
Přestože extrakty z druhu Kopretiny se používaly k insekticidním účelům daleko dříve. Chemická struktura byla publikována až v roce 1924.

PVC Free

PVC je má mezi plasty jedinečný postavení, protože obsahuje nebezpečné chemické přísady. Mezi tyto škodlivé chemikálie patří ftaláty, olovo, kadmium a / nebo organotiny, které mohou být toxické pro zdraví vašeho dítěte. Taška PVC neobsahuje. 

Barva textilu

U digitálního tisku, který sám tisknu, používám tiskařské inkousty značky DuPont.
Moje tiskárna a tyto speciální barvy na textil mají dohromady fantastické odstíny a dosahují špičkových tiskových výsledků včetně odolnosti tisku při praní.

Výsledný potisk textilu je totiž díky zvolené inkoustové barvě více stálobarevný. I tím v důsledku chráním životní prostředí.

Důležité také myslím je, že samotné místo potisku je prodyšné a příjemné na dotek. Aww, ten jemňoučký textil a heboučký potisk trička je ještě víc příjemný než heboučká dětská prdýlka toho modrýho zajíčka který žije v pračkovým světě. Má boží uši že? Haf!

Inkoust je snadno biologicky rozložitelný. Díky použitým barvám se tisková hlava lépe udržuje není tedy nutné tak často hlavu měnit za nový kus. Hlava se udržuje na denní bázi, týdení a měsíční.  

Nyní cituji přímo z webu výrobce:

„Firma DuPont se zavázala chránit bezpečnost a zdraví svých zaměstnanců, dodavatelů,  zákazníků a lidí v komunitách, kde působí.

Chová se v souladu s nejvyššími etickými standardy a v souladu se všemi platnými zákony. DuPont vždy usiluje, aby byla firma celosvětově uznávaným korporátním občanem.“

Tiskařský inkoust nelze klasifikovat jako lidský karcinogen. Není toxický pro reprodukci. Žádné účinky na/nebo prostřednictvím laktace. Testy na bakteriálních nebo savčích buněčných kulturách neukázaly žádné mutagenní účinky.

Eco friendly

Ecofriendly není pro mě jen fráze. Tato bohulibá činnost má jednoduše smysl. A taky je to zábava třídit. 

Mini Cart 0

Smutný košík