Pomáháme: Asistenční pes Kulíšek děravý kožíšek

 

Věřím, že společně naplníme Kulíškův sen o životě bez bolestí.

Perfektně vycvičený asistenční pes Kulíšek se léčí z následků Anaplazmózy, která se vzácně vyskytuje po napadení klíštěte.

Stačilo jedno jediné klíště a asistenční pes Kulíšek málem zemřel. I přes veškerá preventivní opatření a antiparazitní ochranu se od klíštěte obecného nakazil anaplazmózou. Nemocí, která se velmi těžko rozpozná, ale často končí doživotními následky i smrtí. V těle psa navíc zůstává a může kdykoliv znovu propuknout. Psa neochránila ani vhodná antiparazitika.

 

Zatím jsme společně pomohli

(Částka k 20.5.2024 )

Protože pomáhám Ladynce, tak se vesmír všemocně rozhodl, že asistenční pes Kulíšek u nás s Patíčkem najde taky zastání. Vesmír má vždycky pravdu. Napsala mi totiž paní Soňa v zastoupení asistentky / fyzioterapeutky / dobrovolnice Terezky s žádostí o pomoc pro jejího těžce vybojovaného asistenčního psa Kulíška.

ASISTENČNÍ PES KULÍŠEK je věrný společník a nejlepší přítel v nemoci a stáří pro svoji těžce nemocnou paničku (ZTP/P), která je 20 let v plném invalidním důchodu.

U všech věcí s názvem KULÍŠEK se vzdám svého honoráře ve prospěch Kulíška. Částky v tabulce z označených produktů  „Kulíšek“ pošlu na Donio, abych podpořil léčbu asistenčního psa Kulíška.

Jako vždy, finanční příspěvek dohledáte na Donio stránce Kulíška v komentářích pod číslem Vaší objednávky. Peníze odesílám, kvůli pořádku, vždy ve chvíli, až odešlu konkrétní zásilku.

Jak přispět?

Pomožte prosím Kulíškovi nákupem produktů s názvem KULÍŠEK

Pořiďte si dospělácké tričko KULÍŠEK pro sebe nebo kamaráda a přispějete částkou 200 Kč/kus.

Koupí dětského trička obrázkem KULÍŠEK pomůžete asistenčnímu psovi částkou 100 Kč/kus.

Super pevná látková taška s motivem KULÍŠEK pomůže částkou 60 Kč/kus.

Nákupem plecháčku s jakýmkoliv obrázkem KULÍŠEK podpoříte léčbu Kulíška ve výši 120 Kč/kus.

Nastavitelná kšiltovka s asistenčním psem. Jedna čepice KULÍŠEK pomůže 150 Kč/kus.

 

Kulíšek mi napsal:

Mám oslabenou IMUNITU a těžkou ALERGII s atopickou dermatitidou, trápí mne záněty uší, tlapek a bolí mne klouby, i když jsem v klidu. Nepřetržitě musím užívat drahé léky.

Velkou nadějí je pro mne dlouhodobá biologická léčba CYTOPOINT, ale jedna injekce stojí 3900 kč. Navíc jsem se nakazil nemocí, kterou přenášejí klíšťata – ANAPLAZMÓZOU – je to zákeřná nemoc a pokud se neodhalí včas, tak často končí smrtí nebo poškozením organismu. U mně to zasáhlo bílé krvinky, protože anaplazmy se v granulocytech množí a ničí je. Také následná poškození vykazují játra a ledviny i celkový stav kůže a srsti.

Jsem hned unavený, nemám chuť si ani hrát a cítím se mizerně.

Nakazil jsem se, i když beru proti klíšťatům SIMPARIKU co 5 týdnů.  Panička vůbec netušila, že můj stav bude kritický a budu až na pokraji smrti od jediného klíštěte.

Panička se hroutí, pláče a je fyzicky i psychicky už vyčerpaná – táhne se to s námi už od konce srpna a za těch 8 měsíců to stálo 126 999 Kč.

S láskou Kulíšek děravý kožíšek

Asistenční pes a jeho pán jsou vždy  nerozlučná dvojka

Práce asistenčních psů je velice různorodá a odvíjí se od konkrétních potřeb klienta. Asi tedy není překvapení, že výcvik asistenčních psů je velice individuální, přesně podle potřeb člověka kterému bude pejsek pomáhat.

Úplně na začátku je potřeba vědět, jakého psího pomocníka danný člověk potřebuje a s čím vším bude asistenční pes pomáhat. Poté se teprve vybere vhodný psí kandidát. Teprve pak se začíná s výcvikem. Základní výcvik trvá minimálně 6 měsíců.

Panička Soňa

Náklady na léčbu zvládala hradit, ale všechny úspory a celé penzijní spoření už vyčerpala. Pomozte prosím, aby nezůstala na vše úplně sama. Čeká je dlouhodobá rekonvalescence a komplikovaná celoživotní léčba. Kulíšek je ještě mladý pes.

Za svůj život poskytla nebo našla domov mnoho nemocným nebo starým psům. Lhostejní jí nejsou ani ježci, opeřenci a ze zákona chráněné veverušky obecné. Nejraději by se rozdala, ale žádná studna není bezedná…a výdaje na Kulíškovu záchranu jsou obrovské.

Dámská trička pro Kulíška

Za každé dámské tričko z tohoto výběru obdrží asistenční labradorský retrívr Kulíšek 200 Kč

 

 

 

 

 

 

 

 

Kulíšek alias Kuki

Snad jsem z nejhoršího venku. Přežil jsem Anaplazmózu s těžkým průběhem. Vím, že už nikdy nebudu zdravý.

Na konci prázdnin jsem se nakazil od klíštěte. Byl letargický, zvracel jsem a dostal průjem. Postupně jsem ztrácel veškerou energii a sílu. Bolestí kloubů trpím doteď jako při artritidě. Nastaly problémy s rovnováhou a kulhal jsem.

Trápí mne imunita a těžká alergie s atopickým ekzémem. Nesnášenlivost  alergenů a intolerance potravin i lepku. Bez léku APOQUEL se pro svědění kůže drbu po celém těle kam dosáhnu.

Před vánocemi mi byla z krevních testů diagnostikována ANAPLAZMÓZA. Celý leden jsem bral Tetracyklínová ATB a antimykotika. Jsem příliš oslabený a dle veterináře se ANAPLAZMÓZA může reaktivovat kdykoliv při poklesu imunity během virózy, operace nebo i stresové zátěži. Zůstává totiž ve mně navždy.

Přál bych si zůstat alespoň léky stabilizovaný. Kůže se mi nyní hojí a zarůstají  lysiny. Srst mám nadále matnou a suchou, plnou šupinek kůže. Stále línám. SVĚDÍ MNE „CELÝ PES“.

 

Naštěstí LÉČBA EXISTUJE, jenže je neúnosně drahá. Jsou nutné pravidelné celoživotní kontroly a léčba bez přerušení. Při jakémkoliv dalším oslabení imunity není vyloučená reaktivace ANAPLAZMÓZY.

Pssst, tady Pat:

zkuste tímto dětským tričkem s krásným psím motivem napojení pejska a jeho pána přispějete za každý jeden kus 100 Kč. Zkuste vybavit dětskou skupinu, školní třídu, nebo zájmový kroužek a Kulíšek tak získá tolik potřebné prostředky na léčbu po zákeřném onemocnění od klíštěte i přes klasické preventivní opatření.

 

Dětská trička Kulíškovi

Jedno tričko pro dítě = 100 Kč pro Kulíška

Asistenční psi

Asistenční psi jsou určeni pro osoby s tělesným či sluchovým postižením, pro osoby s poruchami autistického spektra, pro lidi s diabetem nebo pro osoby se záchvatovými onemocněními a trpící na ztrátu vědomí. Asistenční psi jsou vhodní pro dospělé i dětské klienty.

Čekací doba od podání žádosti je průměrně 8 až 12 měsíců. K výcviku není striktně dané psí plemeno. Nejčastěji se používají labradorští a zlatí retrívři nebo border kolie.

Anaplazmóza

Anaplazmóza se nenápadně rozšiřuje po celé Evropě a moc se o ní neví. Často jsou nakažení psi, kočky, ptáci, skot, ovce a ve velkém na ni umírají veverky.

Jak onemocnění vypadá? Stačí jen jeden z níže uvedených příznaků, aby byl důvod k obavám. Test by však měl být proveden alespoň 1x ročně u všech psů a 2x ročně u zvířat často se pohybujících v přírodě.

  • Ztuhlost a bolestivost kloubů podobná artritidě, obtížné vstávání ale i mírné kulhání
  • Zvýšená teplota nebo i horečka, nechutenství, zvracení a průjem nebo příznaky podobné naší chřipce
  • Kašel krátkodobý nebo i mírný dlouhodobý, ztížené dýchání
  • Deprese, apatie, zimomřivost, nadměrná spavost nebo zvíře není jen ve „své kůži“ a pozorujete útlum reakcí a únavu
  • Hubnutí i anorexie
  • Tupý výraz a strnulost, ale naopak jiní nakažení jsou neklidní
  • Neurologické příznaky: křeče, bolestivost krku, kulhání, neudržení hlavy, potíže s polykáním a žvýkáním potravy, problémy s rovnováhou a chůzí
  • Bolesti svalů – zvíře se odmítá pohybovat a hrát si
  • Mohou být i kožní infekce, nadměrné línání a ztráta lesku srsti
  • Snížení počtu krevních destiček, porucha srážlivosti krve, krvácení, zvětšení sleziny a jater

Víc informací o Anaplazmóze najdete například na Wikipedii v tomto odkazu.

Varování

V okolí Těrlické přehrady je ohnisko nákazy a zemřelo již několik mých kámošů. Roznesli jsme letáky s upozorněním na tuto nemoc včetně popisu příznaků po okolí. Moje panička vše zveřejnila v novinách a na Facebooku. Plánuje se spojit i se Státním zdravotním ústavem, protože jejich informace o počtu případů jsou nesprávné. Informovala i Krajskou veterinární správu.

Nejvíce onemocnění anaplazmózou propukne podle veterinárního lékaře Zbyňka Horáka z Veterinární kliniky Anivet na jaře, v létě, ale i na podzim a často dochází k současné infekci lymskou boreliózou či ehrlichiózou. Předpokládá, že k přenosu infekce dochází po 24 hodinách. Probíhá mapování výskytu.

Kulíškovi plecháčky

Každý prodaný plecháček ze seznamu = 120 Kč pro labradora Kulíška 

Přejete si přispět KULÍŠKOVI finančně přímo na DONIO?

Na Donio, můžete přispět jakoukoliv částkou, nemusí to být horentní suma. Když přispěje dostatečné množství lidí, i malá částka v konečném výsledku pomůže.

https://www.donio.cz/pomocasistentkulisek

Labradorský retrívr

Labrador je pánovi a celé své lidské rodině oddaný, ke všem členům pozorný a  laskavý. Přeje si dělat svému majiteli radost a zavděčit se mu. Není dobrý hlídač, protože je k cizím lidem příjemný a přátelský. Perfektní plemeno k dětem. Ale pozor: nikdy byste neměli nechávat hrát si o samotě malé dítě se psem. Mohou se navzájem nechtěně ublížit. Dámské psí triko labrador je taky příjemný kámoš.

Váha dospělého psa je 25 – 34 kg. Charakteristická srst je krátká, hustá. tří barevných variant – zlatou, čokoládově hnědou a černou. Podsada není zkadeřená.

Labradorský retrívr pochází původně z Newfoundlandu, odkud byl dovezen do Velké Británie, kde probíhalo další zušlechťování plemene.

 

Labrador je velice dobře ovladatelný pes, a je vhodný i pro začátečníka. Jako u většiny velkých psů, i labradorský retrívr potřebuje každodenní sportovní vyžití. Naprostým minimem jsou dvě větší procházky během dne. Díky své lásce k aportování ho můžete snadno zaměstnat hrou a unavit ho vycházkou do polí nebo aprobováním na zahradě.

 

Dříve se labradorský retrívr využíval jako pracovní lovecký pes pro přinášení postřelené zvěře. Dnes je oblíbený rodinným psem. Své místo má také u záchranných složek, při hledání drog či jako asistenční pes. Díky své klidné a mírumilovné povaze se využívá také pro canisterapii.

 

Kulíšek & média

Panička Soňa, asistentka/pečovatelka Terezka a celá černá smečka neklesají na mysli a boj nevzdávají. Aktivně hledají cestičky jak ufinancovat léčbu psího pomocníka.

Kulíšek Asistenční Pes má svůj Facebook, kde můžete sledovat všechny novinky.

Za mně je skvělé, že některé deníky a rádia pomáhají psům v nouzi.

Najdeme pak tyto bombastické otvíráky, které si s dovolením taky vyzkouším použít. ŠOK!

 

Asistenční pes Kulíšek bojuje o život! Nakazilo ho klíště! Nemoc je přenosná na lidi!

V tomto odkazu si můžete přečíst o Kulíškovi na Blesk.cz

Kulíška zmrzačilo klíště!

Neuvěřitelné! Článek o Kulíškovi měl i magazín Aha.cz který záhadně zmizel! Kompletní článek z 11.dubna 2024 se nám podařilo zachránit! Exkulzivně se dochoval jako screen od paní Soni. Najdete hned vedle jako obrázek.

 

Deník.cz svůj článek chystá a také některá rádia se začala těmto tématům věnovat! Boží! Díky!

Děkuji

  S láskou Kulíšek děravý kožíšek

Mini Cart 0

Smutný košík